Obserwatorzy

niedziela, 20 kwietnia 2014

Dermena - koniec z wypadaniem włosów!

Ostatnio było tak negatywnie, więc dzisiaj będzie w samych superlatywach :) 
Włosy! Ile z nas ma z nimi problemy? Moim głównym jest ich wypadanie. Nieustanne, bez względu na to co bym nie stosowała, leciały garściami. 

Kilka słów o włosach

Każdy z nas ma ich 100 - 150 tyś. i ich wzrost ma 3 fazy. Pierwszy to etap intensywnego wzrostu. Trwa ona 2 - 8 lat. Średnia roczna długość przyrostu włosów to ok 12 cm. 
Druga z nich to faza przejściowa, trwająca ok 2 tygodnie. Podczas tej fazy wzrost włosów zanika i prowadzi ona do trzeciej fazy, wypadania, która trwa 2-5 miesięcy. W trakcie fazy wypadania, naczynia krwionośne w koło cebulki i mieszka włosowego zanikają, jednak mieszek nie ulega uszkodzeniu i cykl się powtarza. Nasze włosy są w stanie "odnowić się" ok 12 razy, więc lepiej o nie dbać ;)

Głównymi powodami wypadania włosów jest tzw. łysienie androgenowe. U kobiet i mężczyzn przebiega w różny sposób i wynika z miniaturyzacji mieszka włosowego i obecności męskich hormonów. Drugim często spotykanym powodem łysienia są różnego rodzaju problemy hormonalne, stres, przyjmowane leki, brak składników odżywczych i mineralnych. 

I tutaj na pierwszy plan wchodzi pewien kosmetyk o którym niedawno wam wspominałam.
Szampon dermena®


Według producenta:
Chcąc zahamować utratę włosów należy zapewnić mieszkom włosowym kompleksowe działanie pobudzające ich aktywność życiową i zmniejszające stan zapalny skóry głowy. Innowacyjnymi produktami podchodzącymi kompleksowo do pielęgnacji włosów nadmiernie wypadających jest linia preparatów dermena®. Produkty z linii dermena® wzmacniają mieszek włosowy, hamują wypadanie włosów oraz stymulują ich odrastanie.

Głównym składnikiem szamponu jest Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiacy metabolit nikotynamidu (witaminy PP), substancja chroniona prawem patentowym.
Chlorek 1-metylonikotynamidu to fizjologiczna substancja czynna pochodzenia witaminowego (metabolit witaminy PP), która poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. Wpływa na jego odżywienie, wydłużając cykl życia włosa w fazie anagenu i stymulując odrastanie włosów. Jest substancją o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Reguluje pracę gruczołów łojowych i utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji.Szampon dermena® chroni skórę głowy przed powstawaniem podrażnień. Dodatek wysokiej jakości składników sprawia, że szampon dokładnie myje skórę głowy i znakomicie pielęgnuje włosy. Po jego zastosowaniu włosy są mocniejsze, a skóra głowy odzyskuje naturalną równowagę. Szampon nie obciąża włosów.
Efekt związany z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku obserwuje się zwykle w 3-4 tygodniu codziennego stosowania (rzadsze stosowanie może wydłużyć ten okres).

Wskazania do stosowania:
· nadmierne wypadanie włosów,
· łagodzenie podrażnień skóry głowy,
  również ze współistniejącym
  przetłuszczaniem się włosów,
· produkt polecany również po zakończonej
  chemioterapii.

Sposób stosowania:
Najlepsze efekty osiąga się, stosując szampon dermena® w standardowym, codziennym (lub co drugi dzień) zabiegu mycia włosów. Szampon należy nanieść na mokre włosy i starannie masować do uzyskania piany. Następnie dokładnie spłukać. Szampon może być używany w sposób ciągły.
W przypadku nasilonych objawów zwiększonego wypadania włosów kurację wspomagać można równoczesnym stosowaniem żelu dermena®. Doskonałym uzupełnieniem kuracji jest także odżywka dermena®, wzmacniająca włosy i ułatwiająca ich rozczesywanie.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze
składników preparatu.Moja opinia:
 To jest moje odkrycie roku 2014 :) Kocham ten szampon. Pierwsze efekty zauważyłam dużo szybciej niż mówi nam o tym ulotka. 2 tygodnie a włosy przestały nadmiernie wypadać. Do tej pory, zawsze podczas mycia głowy wszędzie były włosy. W dłoniach, na ciele, w brodziku prysznica. Same dobrze wiecie, jakie to niekomfortowe uczucie. Któregoś dnia biorąc prysznic dostałam olśnienia - włosy są tylko na głowie! Nauczona nie ulegać chwilowej euforii, postanowiłam poczekać na czesanie. I tu także szok, na szczotce może z 2-3 włosy, ale nie oczekujmy cudów ;) Kiedyś muszą wypaść. 
Szampon stosuję przy prawie każdym myciu. Włosy zawsze myję dwukrotnie. Pierwszy raz zwykłym szamponem, drugi dermeną®. Szampon dobrze się pienie i jest bardzo wydajny, już niewielka ilość pozwala na dokładne umycie nawet długich włosów. Szampon dokładnie wmasowuje w skórę głowy (nie używając paznokci) i pozostawiam go na chwilę, w tym czasie myję ciało. Dokładnie spłukuję chłodną wodą. 

Tyle na prawdę wystarcza, a mam włosy do łopatek :)


Szampon jest w małej i poręcznej buteleczce. Ma mocne zamknięcie i precyzyjny dozownik, który pozwala na wyciśnięcie niewielkiej ilości produktu. Kolor płynu jest lekko bursztynowy, zaś zapach delikatni.

Na koniec używam już tylko eliksiru, który opisałam TU! 

Oczywiście, czasem stosuję inne produkty, żeby nie popaść w monotonię, ale o tym kiedy indziej ;) 

Pojemność/Cena: 200 ml/35 zł

Jeśli mój mój post Ci się spodobał, zachęcam do przeczytania innych oraz do obserwacji mojego bloga :) Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Kiedyś używałam, przepisane przez dermatologa. Pomogło, włosy przestały wypadać garściami i wzmocniły się :)
    Ps. Proszę wyłącz moderację obrazkową ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. uzywam od 4 lat zawsze po porodzie i na wiosne gubie wlosy w strasznych ilosciach:( kolezanka farmaceutka mi poradzila i tak jest ze mna do dzis :) polecam naprawde skuteczny

    OdpowiedzUsuń